bartek - blog

E-zwolnienia od 1 stycznia 2016

Zgodnie z ustawą z dnia 15 maja 2015 o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw, zwanej ustawą nowelizującą, która czeka obecnie na podpis Prezydenta RP zwolnienia lekarskie mają być wystawiane w formie dokumentu elektronicznego uwierzytelnionego z wykorzystaniem kwalifikowanego certyfikatu lub profilu zaufanego

E-podpis w e-deklaracjach

e-Podpis w e-Deklaracjach

Od dnia 1 stycznia 2015 r. wdrożony zostanie system e-Deklaracje, obligujący wszystkie podmioty, zatrudniające więcej niż 5 pracowników, do składania deklaracji: PIT-11, CIT-8 oraz IFT-2 wyłącznie w formie elektronicznej.

Wzór listy obecności

Specjalnie dla naszych odwiedzających udostępniamy wzór rejestru-listy obecności. Arkusz umożliwia generowanie listy z uwzględnieniem świąt dni wolnych oraz weekendów. Zapraszamy do pobierania.

Konwerter XML do CSV

Właśnie opublikowaliśmy nową aplikację do eksportowania wielu plików xml o identycznej strukturze do csv lub txt. Zapraszamy do instalowania i testowania.

Program powstał z myśłą o eksportowaniu danych z programu e-deklaracje. Okazało sie jednek że X2C doskonale sprawdza się w eksporcie wszelkich plików xml. W najbliższym czasie planowane dodanie eksportu xml o różnej strukturze danych.

http://pliki.e-bart.pl/setup.exe

Outsourcing księgowy

Outsourcing księgowy to nic innego jak przekazanie obsługi księgowej zewnętrznej firmie. Często korzystamy z outsourcingu w przypadku usług IT, prawa itp. Dlaczego outsourcing księgowy jest korzystny dla firmy?